Show - Utställning

SHOW 2017 - Utställningar och resultat

 

 

6 aug Olstykke

S*Astrums William CAPIB NOM

Domare: Laura Scholten

 

5 aug Olstykke

S*Astrums William CAP -> PREMIER

Domare: Vladimir Isakov

 

2 juli Kalmar

S*Astrums William CAP

Domare: Henry Hornell

 

1 Juli Kalmar

S*Astrums William CAP

Domare: Ulrika Eriksson

 

9 April Malmö

SC S*Astrums Jim HP

S*Astrums Endless Summer ABS

Domare Mira Fonsen

 

8 April Malmö

SC S*Astrums Jim HP BIV

S*Astrums Endless Summer Ben n24 33, CAP

Domare: Luigi Comorio

 

25 februari Kristianstad

S*Astrums Richard CAC

Domare: Glenn Sjöbom

 

 

SHOW 2016

 

24 september Köge, Danmark

Domare: Ad de Bruin

S*Astrums William Ex2

Domare: Ad de Bruin

Fun klass: Sötaste Kattunge <3

 

3juli Kalmar

Domare: Elin Hoffner

S*Leopaws Kaede CAP - PREMIER

 

2 Juli Kalmar

Domare: Ireneusz Pruchniak

S*Astrums Freya Ex1

S*Leopaws Kaede CAP

Domare: Michael Edström

Elbe Ex5

 

4 juni Hässleholm

Domare: Stephe Bruin

S*Leopaws Kaede CAP och NOM

Marie Westerlund

Elbe Ex2

 

24 april Malmö

Fabio Brambilla

S*Astrums Freya Ex4

Domare Marcin Łukasz Biernaczyk

Elbe Ex1 och NOM

 

23 april Malmö

Domare Stephanie Serraï

S*Astrums Freya Ex3

Domare Mira Fonsen

Elbe Ex2

 

 

SHOW 2015

 

24-25 okt Malmö World Winner Show

Domare Fabio Frambilla

SC S*Astrums Jim HP Best snow male

 

20 sept Göteborg

Domare: Luigi Comorio

SC S*Astrums Jim HP

Domare: Petra Snajdrova

S*Astrums Clyde Ex3

 

19 sept Göteborg

Domare: Luigi Comorio

GIC S*Astrums Jim CACS - SUPREME CHAMPION

S*Astrums Bonnie Ex1

Domare: Ad De Bruin

S*Astrums Clyde Ex2

 

23 aug Stockholm

Domare: Anne Paloluoma-Sundholm

GIC S*Astrums Jim CACS

 

16 aug Halmstad

Domare: Ulrika Eriksson

GIC S*Astrums Jim CACS

 

15 aug Halmstad

Domare: Lena Venolicova

GIC S*Astrums Jim CACS

 

28 juni Kalmar

Domare: Yan Roca-Folch

GIC S*Astrums Jim CACS

 

27 juni Kalmar

Domare: Anna Wilczek

GIC S*Astrums Jim CACS

 

24-25 April Göteborg Scandinavian Winner Show

Domare: Sara Viuha

GIC S*Astrums Jim CACS

 

8 mars Kristianstad

Domare: Eiwor Andersson

GIC S*Astrums Jim CACS

 

7 mars Kristianstad

Domare: Ulrika Eriksson

GIC S*Astrums Jim CACS

 

25 jan Köge

Domare:Olga Komissarova

GIC S*Astrums Jim CACS NOM

 

24 jan Köge

Domare: Charles Spijker

GIC S*Astrums Jim CACS BIV

 

4 jan Uppsala

Domare: Karl Preiss

IC S*Astrums Jim CAGCIB - GRAND INTERNATIONAL CHAMPION

 

3 jan Uppsala

Domare: Anna Wilczek

IC S*Astrums Jim n2433 CACCIB

 

Show 2014

 

7 dec Herlev

Domare: Stephanie Serraï

IC S*Astrums Jim CAGCIB NOM

 

4 okt Karlshamn

Domare Ulsika Eriksson

IC S*Astrums Jim CACIB (i forgott change class)

 

28 sept Skaelkör

Domare: Maria Malevitch

IC S*Astrums Jim CAGCIB

 

27 sept Skaelkör

Domare: Fr Donatella Mastrangelo

IC S*Astrums Jim CAGCIB

 

14 sept Lübeck

Domare: Ad de Bruijn

IC S*Astrums Jim CAGCIB

 

13 sept Lübeck

Domare: Ursula Loose

CH S*Astrums Jim INTERNATIONAL CHAMPION

 

16 aug Lund Domare:

Donatella Mastrangelo

CH S*Astrums Jim CACIB

 

29 juni Kalmar

Domare: Veiko Saarela

CH S*Astrums Jim n2433 CACIB

 

28 juni Kalmar

Dommare: Eric Reijers

S*Astrums Summer n2433 CACIB BIV

S*Astrums Jim n2433 CHAMPION

S*Astrums Marilyn n2433 Ex 1

 

10 maj Trelleborg

Domare: Stephanie Serrai/Sebastian Pruchniak

S*Astrums Jim n2433 CAC

 

3 maj Gislaved

Domare: Stephanie Serrai

S*Astrums Jim n2433 CAC

 

23 feb Kristianstad

Domare: Anne-Gro Edström

S*Astrums Jim Ben n2433 Ex1 klass 11

S*Astrums Janis Ben n2433 Ex1 klass 11 BIV och NOM

 

26 jan Köpenhamn

Domare: Alexey Shchuckin

S*Astrums Jim Ben n2433 Ex1 klass 11

 

Show 2013

5 okt Ljungbyhed

Domare: Mira Fonzén

S*Astrums Debbie Ben n2433 Ex2 klass 12

S*Astrums Janis Ben n2433 Ex1 klass 12 BIV NOM

S*Astrums Jim Ben n2433 Ex1 klass 12

 

30 juni Kalmar

Domare: Stephanie Serrai

S*Astrums Endless Summer Ben n2433 CACIB klass 7

S*Leopaws KaedeBen n24 Ex2 klass 9

 

29 juni Kalmar

Domare: Yan Roca-Folch

S*Astrums Endless Summer Ben n2433 CHAMPION klass 9

 

Domare: Charles Spiker

S*Leopaws Kaede Ben n24 Ex2 klass 9

 

21 april Malmö

Domare: Francoise Dubois

S*Astrums Endless Summer Ben n2433 CAC klass 9

 

20 april Malmö

Domare: Alexey Shchukin

S*Astrums Endless Summer Ben n2433 CAC klass 9

 

23 feb Kristianstad

Domare: Ulrika Eriksson

S*Astrums Endless Summer Ben n433 Ex1 klass 11